:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
يكشنبه، ۲۹ دي ۱۳۹۸
:: English Section
P نگاه منتقد
فقر کیفیت اجرای ساختمان؛ برجهای لاله

بزرگراه مدرس، ابتدای الهيه، برج‌های مسکونی لالهبدون شک نمای ساختمان ها بخشی از عرصه همگانی است به گونه ای که نمی توان بی‌تفاوت از کنار آنها گذشت چرا که شخصيت هر شهر را نمايان می کنند؛ شايد بارها و بارها با عبور از بزرگراه‌ها و خيابا‌ن‌هاي های شهر، نمای ساختمان‌ها، نگاه شما را به خود جذب کرده است، جنس، مصالح، رنگ، تركيب‌بندی، زيبايي بصری، نحوه اجرا و جزئيات آن و... از عواملی هستند که منجر به ايجاد يك تصوير ذهنی خوب، بد، زيبا و زشت از نمای ساختمان در ذهن شما می‌شوند.
بزرگراه مدرس، ابتدای الهيه، برج‌های مسکونی لاله، مطمئنا اين مجموعه آپارتمانی که در ابتدای يكي از مرغوب‌ترین (!) خيابان‌هاي های تهران است و در مسير يكي از اصلی ترين بزرگراه‌های پر تردد جا خوش کرده‌است، می‌تواند به عنوان يك نشانه شهری، خاطره‌ای را در ذهن رهگذران پديد آورد، ولی با نگاه به آن احساس بدی، ناشی از ديدن يك رويداد زشت در ذهن شما نقش خواهد بست.... اگر چه زمان نه چندان دوری (حدود دو سال) از ترمیم رنگ نمای این برج ها نمی گذرد، اما اجرای بسيار بد آن، منظره‌ای بس زشت را در معرض ديد همگان و در عرصه عمومی شهر قرار داده است.
آنچه بسیار عجیب می‌نماید، نبودن گروه‌های متخصص و متعهدی در بخش اجرای ساختمان (علی‌الخصوص در این مورد خاص) و پس از آن گروه‌های نظارت کننده بر نحوه اجرای ساختمان‌ها بخصوص عرصه‌هايي که مربوط به فضای همگانی می شوند، است به گونه‌ای که اغلب متخصصان و آگاهان عرصه ساختمان نيز به شدت به ديدن چنين مناظری عادت کرده‌اند!
در انتها بايد گفت، هر کس در محيط شهری به نوبه خود می‌تواند در توسعه و تقويت محيطي زيبا همکاری کند تا به عرصه همگانی آسيب وارد نشود و فضای شهر دلنشين و زيبا باشد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری