:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۸
:: English Section
P نگاه منتقد
بهانه ای برای نوشتن به مناسبت یک سالگی آرونا

Farzaneh Hadafi فرزانه هدفیدر روزهای تولد یک سالگی آرونا هستیم؛ همه روزه خبرهایی مبنی بر گذر یک /دو / ... سال از فعالیت فلان کارخانه، برنامه یا... را در روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی می خوانیم و می شنویم... و یکی از عمده مراسم هایی که در این سالانه ها برپا می شود برنامه باشکوه نقادی است! این مراسم برخلاف جشن تولد ها و سالانه هایی است که بر انسان ها گرفته می شود، خبری از کیک و کادو در آن نیست؛ حتی ممکن است در تحلیل ها و نقدهای صورت گرفته آن قدر غیرمنصفانه به افراط روند که منجربه اندوه دست اندرکاران آن مهم گردد.
به هر تقدیر، با این دیدگاه و برای خالی نبودن عریضه شاید بهتر باشد این عزیز هم از این پروسه جدا نباشد و نگاهی نقادانه به دستاوردهای این سایت صورت پذیرد.
آرونا با هدف اطلاع رسانی پایه گذاری گردید و آمار مراجعه کنندگان نشان می دهد که در اندک زمان راه اندازی آن (نسبت به بسیاری سایت های دیگر) بیشترین مخاطب را داشته است. مراجعه به سایت ها و وبلاگ هایی که تاکنون به زبان فارسی و در زمینه معماری فعال بوده اند نمایانگر آن است که آرونا در میزان مطالب جدید ارائه شده و ارتباط با مخاطب، گوی سبقت را ربوده است. این در حالی است که برخی از این وب سایت ها دارای امکانات بسیار مجهزتری نسبت به آرونا بوده و از تعدد دست اندرکاران بیشتری نیز برخوردارند و در عین حال، به دلیل رسالت سنگین تر، می بایست تلاش مضاعف تری می داشتند. صرف نظر از محتوای مطالب متنوع ارائه شده، این سایت محفلی برای اطلاع رسانی به روز دنیا و ایران در مقوله معماری و ارائه مطالب، آرا و گزارش های به روز، و مهمتر از همه، محفلی برای بودن و تجربه کردن است. در بازاری که فقر اطلاع رسانی و از آن مهمتر فقر ارتباط میان معمار و جامعه مشهود است، آرونا در کنار سایر فعالیت های موفق خود، از عهده این مهم نیز به خوبی برآمده است.
مضافا، وقتی رقیب سرسختی وجود ندارد و فرسنگ ها از دیگران جلوتر هستی... دیگر نمی توان قیاسی از بهترین ها داشت...
آرزومان این است که سال جدید، سالی پربار برای آرونا بوده و در راه اطلاع رسانی نوین پایدار و خستگی ناپذیر باشد...

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری