:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P نگاه منتقد
"نهضت شرکت غیر فعال": پیشنهادی صنفی در راستای احیای حقوق معماران در مسابقاتدر مسابقات اخیر شاهدیم که کارفرما و برگزار کننده اعلام می کنند هیچ کاری را شایسته برنده شدن (شما بخوانید دریافت جایزه وعده داده شده) نمی دانند. با توجه به اینکه با عوض شدن کارفرما و حتی ورود کارفرمای تازه کار به این عرصه باز هم تغییری در این روند اتفاق نمی افتد. پس به نظر می آید مشگل از سمت برگزار کنندگان و مشاوران مسابقه باشد که در راستای افزایش اعتبار شخصی خود نزد کارفرما, حاضر میشوند با اینگونه همکاران خود را بازی دهند.
یک پیشنهاد برای تعامل و تاثیر بر چنین جریانی این است که معماران به صورت گسترده در چنین مسابقاتی ثبت نام کنند تا کارفرما و برگزار کننده هردو از "برد" در قدم اول این بازی خوشحال شوند. بدین ترتیب کارفرما از تعداد "نمونه کار" بالایی که به دستش می رسد مشعوف شده و برگزار کننده هم پیش کارفرما سرش را بالا می گیرد. درقدم بعدی معماران به صورت هماهنگ و گسترده باید با نامه نگاری با کارفرما و برگزار کننده, از آنان بخواهند به آيين نامه جامع برگزاری مسابقات طراحی معماری و شهرسازی تن درنهند و ارسال کار را منوط به رعایت موارد فوق نمایند.
درصورت عدم رعایت قانون طبیعی است تعداد کارهای ارسالی با تعداد شرکت کننده تفاوت چشمگیر خواهد داشت و اعتبار برگزارکننده نزد کارفرما به شدت افت خواهد کرد.
پ.ن.1. از آنجا که اکثر مسابقات از طریق اینترنتی اطلاع رسانی می گردد, پیشنهاد می گردد یکی از شبکه های اجتماعی به عنوان پایگاه برای عضوگیری و هماهنگی بین جامعه معماران, مورد استفاده قرارگیرد.
پ.ن.2. از هرگونه نقد و نظر به شدت استقبال می گردد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری